Pohjanmaan Hallituspartnerit - yhteystiedot

Hallituspartnerit-verkoston toiminta käynnistyi vuonna 2003. Alueelliset yhdistykset muodostavat valtakunnallisen verkoston. Kansallinen Hallituspartnerit-verkosto:

  • korostaa tehokkaan hallitustyöskentelyn merkitystä yritysten toiminnassa
  • kehittää hyvää, ammattimaista ja eettistä hallitustyöskentelyä
  • järjestää hallitustyöaiheista koulutusta (HHJ-kurssi, HHJ-tutkinto, HHJ-puheenjohtajakurssi)
  • tarjoaa yritysten hallituksiin koulutettuja ja kokeneita elinkeinoelämän ammattilaisia
  • jakaa huomionosoituksia hyvästä hallitustyöstä

Verkoston jäsenyhdistykset ja valtakunnalliset toiminnot löydät verkoston sivuilta: https://hallituspartnerit.fi/yhteydet/

Pohjanmaan Hallituspartnereissa Sinua palvelevat:


Toiminnanjohtaja
Matti Sepponen
DI, HHJ
045 890 9212
matti.sepponen@kauppakamari.fi
LinkedIn


Hallituksen puheenjohtaja
Paula Erkkilä
FT, MBA, HHJ
044 781 0704
paula.erkkila@kauppakamari.fi
LinkedIn


Hallituksen jäsen
Mikko Isoniemi
KTM, HHJ PJ
040 746 5188
mikko.isoniemi@myynninmaailma.fi
LinkedIn


Hallituksen jäsen
Sami Kulla
KTK, HHJ PJ
044 320 0367
sami.kulla@me.com
LinkedIn


Hallituksen jäsen
Seppo Lamminmäki
HHJ PJ
0500 598 859
seppolamminmaki@gmail.com
LinkedIn


Hallituksen jäsen
Kari Leppilahti
KTM, M.Sc.(Econ.)
0500 666955
kari.leppilahti@outlook.com
LinkedIn


Hallituksen jäsen
Annika Puro-Aho
DI, KTM, Lean Six Sigma Black Belt
045 359 8877
annika@tehos.fi
LinkedIn


Hallituksen jäsen
Piia Tulisalo
Bisnespsykologi, (PsM), Certified Business Coach Master, HHJ
040 500 5634
piia.tulisalo@prover.fi
LinkedIn

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.